Ranforce Kumaş Nerelerde Kullanılır

  1. Başlangıç
  2. Genel
  3. Ranforce Kumaş Nerelerde Kullanılır

Ranforce Kumaş Nerelerde Kullanılır?
Ranforce kumaş, özel kumaş sınıfına giren bir kumaş türüdür.  Zahmetli bir üretim sürecinden geçen Ranforce kumaşlar, doğala yakın ürünlerden üretilmektedir. Herhangi bir kimyasal kullanılmayan Ranforce ipleri, özenle dokunarak hiç boşluk kalmayacak şekilde işlenir ve kumaş halini alır. Sağlık açısından zararı bulunmayan bir kumaş türüdür. Üreticisini de memnun eden Ranforce kumaşlar, kullanıldığı her sektörde memnuniyet arz eder.
Türkiye genelinde de oldukça sık bir üretim alanına sahip Ranforce kumaşlar, birçok dokuma tezgahında üretilen ve satışa sunulan bir kumaş türüdür. Her kumaşta olduğu gibi Ranforce kumaşta da kulanım sırasında kırışmalar meydana gelir. Ancak diğer kumaşlara nazaran, kullanımı daha kolay olan bir kumaş türüdür.
 
Ranforce Kumaş Kullanım Alanı
Ranforce kumaşlar, birçok farklı alanda tercih edilir. Kaliteli özelliklerinden dolayı tercih edilen bu kumaşlar, sağlığa yararlı olduğu için de ilgi görmektedir. Birçok ünlü marka günümüzde bu kumaşı kullanarak üretim yapar. Öyle ki Türkiye’nin en büyük tekstil üretim grubu, markalarında bu kumaş türü ile yaptığı ürünleri kullanmaktadır.
Ranforce kumaşlar, büyük oranda tekstil gruplarında tercih edilen kumaşlardır. Pamuksu yapıya sahip olmaları nedeni ile tercih edilen kumaşlar, kaliteli yapılarından dolayı kullanıcılarından daima olumlu geri dönüşler almayı başarmıştır.  Birçok nevresim takımının ana maddesi durumundaki Ranforce kumaşlar, deliksiz dokusu ve kalın kumaşı nedeni ile kaliteli kullanım imkânı sunar. Birçok tekstil firması Ranforce kumaş kullanarak nevresim üretimini gerçekleştirmektedir.
 
Ranforce Kumaş Özellikleri
Ranforce kumaşlar, Türkiye’deki nevresim üretiminin %90’lık kısmını oluşturur. İçeriği tamamen pamuk ipliği olan Ranforce kumaşlar doğaya hiçbir şekilde zarar vermeden üretilir. Bu nedenle doğa dostu birçok üretici tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Sade renklerde üretilen Ranforce kumaşlar, talebe göre renklendirilme özelliğine sahiptir. Üreticinin talebine göre üzerine her türlü baskı ve desen işlemi yapılabilir. Boyalı olarak üretimi tercih edildiği durumlarda kumaş akfil şeklinde üretilmektedir.  Ranforce kumaşlara, yumuşak yapıda talep geldiği zaman, kumaş üzerine apre ile birlikte tuşe işlemleri uygulanarak kumaşa yumuşak bir doku kazandırılır. İşlemler sırasında kullanılan bütün ürünler TSE standartlarına uygunluk gösterir.
 
 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
tr_TR
en_US ru_RU ar tr_TR