كيفية اختيار Pike Cover و Team

  1. الرئيسية
  2. Genel
  3. كيفية اختيار Pike Cover و Team

Pike Örtüsü Ve Takımı Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Güzel bir uyku için tercih edilen yatak modellerinde gerekli özen gösterilirken, pike seçimlerine aynı özen gösterilmez. Satışa sunulan ürünler arasında pike, nevresim takımı ile oldukça benzer özellikler gösterir. Yalnız bilinmesi gerekir ki;  nevresim takımı her mevsim kullanılabilen ve yorgan için de kılıfı bulunan örtü takımıdır. Pike ise daha çok yaz mevsiminde tercih edilen, sadece yastık kılıfı ve yatak örtüsünden oluşan, nevresimden oldukça farklı kumaşlara sahip olan, görselliği yüksek olan bir örtü takımıdır. Bu nedenle pike tercihi yaparken de kullanışlı ürünleri tercih etmek ve kalite seviyesine özen göstermek gerekir.
 
Nevresim Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?
Nevresim seçiminde, pikeden farklı olarak kullanış özelliği oldukça önem taşır. Görselliği ikinci planda tutulması gereken nevresim takımlarında, yumuşak bir dokuya sahip olan kumaşlar tercih edilmelidir. Yaz mevsimi için pamuklu tarzda kumaşlar tercih edildiği taktirde, terletmeden rahat bir uyku kalitesi yakalanır. Kumaşa karar verildikten sonra model tercihi yapılmalıdır.
 
Pike Takımı Seçiminde Önemli Noktalar
Pike, nevresim takımından farklı olarak daha çok dekorasyon için tercih edilen bir örtü takımıdır. Genelde yatağın üst yüzeyinde tercih edilen bu örtüler, kaliteli olmakla birlikte, odanın tasarımına uygun olarak tercih edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, tercih edilen kumaşın dayanıklılık özelliğidir. Pike takımı tercih edilirken, mutlaka kaliteli özellik sunan kumaşlar tercih edilmelidir. Aksi taktirde dayanıksız ve kalitesiz kumaşlar, çamaşır makinasında çekmeye ve  renklerinde solmaya neden olur.
 
Pike Takımlarının Özelliği
Pike takımları, sadece yaz mevsiminde tercih edilir.  Bunun sebebi, üretimde kullanılan kumaşın tamamen görselliğe hitap etmesi ve ince yapıda olmasıdır. Örtü olarak kullanılan pikeler, yaz mevsimine uygun olarak tasarlanır ve kullanıldığında kişiyi serin tutar. Yazın yorganların kaldırılması ile yataklara serilen pikeler, özel delikli kumaşları sayesinde hava geçirgenliği sağlayarak, terlemeyi önler ve rahat bir uyku sağlar. Bu nedenle yaz mevsiminde tercih edilir. Pike takımı tercih edilirken deliksiz ya da kalitesiz kumaşlar tercih edilirse, terlemeye sebep olarak, uykunun kalitesini bozar.
 
 
 

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

Fill out this field
Fill out this field
الرجاء إدخال عنوان بريد إلكتروني صالح.
You need to agree with the terms to proceed

القائمة
ar
tr_TR en_US ru_RU ar